Dotacja na nowoczesny sprzęt medyczny

DSC 0258Szpitalny Oddział Ratunkowy w Powiatowym Szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Iławie zyska nowoczesną aparaturę medyczną. Środki zostaną wydane m.in. na: lampy operacyjne oraz zabiegowe, defibrylator czy respiratory. Kwota dofinansowania wynosi blisko 188 000 złotych.

23 listopada br. roku Starosta oraz Wicestarosta Powiatu Iławskiego podpisali z Arturem Chojeckim Wojewodą Warmińsko-Mazurskim umowę o przekazanie dotacji na świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego.  Kwota 187 500 przekazana zostanie na doposażenie podmiotów leczniczych Warmii i Mazur w sprzęt ratownictwa medycznego.

Inwestycja w sposób bezpośredni przyczyni się do unowocześnienia infrastruktury Szpitala  podnosząc jakość udzielanych świadczeń w zakresie podejmowania działań wobec osób w stanie zagrożenia życia lub zdrowia oraz realizacji zadań systemu ratownictwa medycznego.