XX Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2018 już w ten piątek!

turniej motoryzacyjny20 kwietnia (piątek), o godz. 9.00 w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Iławie odbędzie się XX Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny 2018 będący eliminacją do finału wojewódzkiego. Udział w Turnieju wezmą 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat iławski w finale wojewódzkim Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018, który odbędzie się 25 maja br. w Zespole Szkół w Malinowie w powiecie działdowskim.

Cele Turnieju:
1. Popularyzacja wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.
3. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
4. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Zawodnicy biorący udział w Turnieju Motoryzacyjnym otrzymają nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Iławskiego.